RN
TwitterFacebook

Region. Kolejne wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Kierowcy, uwaga na dzikie zwierzęta! Tylko dzisiejszego (24.11.) poranka policjanci odnotowali dwa tego typu zdarzenia na terenie powiatu łomżyńskiego.

O szczegółach Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Około godziny 6:50 na trasie 679 w kierunku Rutek kierujący volkswagenem uderzył w sarnę, która wtargnęła na jezdnię. Do podobnego zdarzenia doszło prawie w tym samym czasie niecałe 6 kilometrów dalej. Tam kierowca hondy uderzył w łosia. Na szczęście z darzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba. 

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek (20.11.) na krajowej 61 na wysokości Drogoszewa miała miejsce kolizja z udziałem jelenia. W tym przypadku również na szczęście nie ucierpiała żadna osoba. Policja apeluje o czujność:

– Policjanci apelują do kierowców, aby zwolnili i uważnie obserwowali drogę i jej otoczenie. Szczególnie wczesnym rankiem oraz w godzinach wieczornych, gdy ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa. Funkcjonariusze przypominają. że podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zobaczyć na jakich drogach zgłaszana jest najczęstsza obecność dzikich zwierząt.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + 20 =