RN
TwitterFacebook

Region. Konwent Powiatów Województwa Podlaskiego – były dyskusje i nagrody [FOTO]

Ośmiu obecnych i byłych już samorządowców zostało nagrodzonych podczas tegorocznego Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. Doceniono ich za pracę, jako wykonali oni w ciągu 20 lat istnienia powiatów. 

Wyróżniamy osiem osób nagrodą związku powiatów, którzy wyróżnili się swoją pracą na rzecz małych ojczyznmówił Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki i przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego, który również znalazł się w gronie nagrodzonych. Poza nim wyróżnienie zostali: poseł Jacek Bogucki, (pierwszy starosta wysokomazowiecki), Wiesław Pusz (były wieloletni starosta białostocki), Franciszek Wiśniewski (były wieloletni starosta augustowski), Sławomir Jerzy Snarski (starosta bielski), Jan Zalewski (starosta siemiatycki) i Szczepan Ołdakowski (były wieloletni starosta suwalski). 

W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Przyrody w Drozdowie, uczestniczył m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz marszałek województwa Artur Kosicki. Dla starostów była to okazja do porozmawiania m.in. na temat nowej perspektywy dotyczącej funduszów europejskich, strategii rozwoju województwa czy też o programach takich, jak: Fundusz Dróg Samorządowych i Funduszu rozwoju połączeń autobusowych.

Fundusz Dróg Samorządowych dla powiatów jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom, które od dawna zgłaszamy. Każdy wniosek złożony w pierwszym naborze przez powiaty został zaakceptowany, a to duży sukcespodkreślał Bogdan Zieliński i dodawał, że to piękna równowaga w dzieleniu środków między gminy a powiaty.

Wojewoda podlaski przestrzegał jednak, że w tym roku udało się to ładnie podzielić, ale z pierwszych przesłanek wynika, że w przyszłym już tak łatwo nie będzie.

Muszę państwa zmartwić, ale biorąc pod uwagę ilość wniosków, które złożono na nabór w 2020 roku taka luksusowa sytuacja może nie wystąpićmówił wojewoda Paszkowski.

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *