TwitterFacebook

Region. Łomżyniak nominowany do nagrody Prezydenta RP

Sebastian Jaworowski był jednym z trzech nominowanych osób w kategorii „Człowiek Lider” Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Nagrody zostały przyznane po raz czwarty.

Działalność dla dobra wspólnego to dla mnie prawdopodobnie najbardziej szlachetny rodzaj polityki. Bo polityka to nic innego jak rozsądna, rozumna troska o dobro wspólnepodkreślił Andrzej Duda podczas gali IV edycji Nagrody Prezydenta RP w Teatrze Narodowym, składając laureatom gratulacje.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” jest promocją
postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować
szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Sebastian Jaworowski został nominowany jako prezes Fundacji „L” za współpracę z lokalną społecznością oraz wspieranie jej w zakresie edukacji i promocji zdrowego trybu życia, prezes Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego i Towarzystwa Biznesowego Wileńskiego, współwłaściciel sieci szkół językowych Linguo (Łomża). Jego najnowsza kampania „Weź wolne od raka” skierowana jest do pracujących w firmie kobiet, które mogą dostać dodatkowy, płatny dzień urlopu po to, żeby wykonać niezbędne badania. 

Ostatecznie w kategorii „Człowiek Lider” główną nagrodę odebrała Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa), jednak dyplom i satysfakcja z nominacji została. 

Nagrody głównej nie udało mi się uzyskać, ale byłem tym, że jestem w tej trójce i uważam, że jest to ogromne wyróżnienie i nobilitacjamówi Sebastian Jaworowski i dodaje, że najważniejszą nagrodą dla niego była rozmowa z parą prezydencką. Szczególnie słowa Agaty Dudy były ważne. – Otrzymaliśmy zapewnienie o wsparciu w organizacji i promowaniu naszej akcji „Weź wolne od raka”. 

Uroczystość odbyła się 19 listopada w Teatrze Narodowym w Warszawie. 

oprac. pg/JT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *