RN
TwitterFacebook

Region. Zwłoki kobiety znalezione koło Nowego Dworu Gdańskiego to najprawdopodobniej zaginiona Paulina z Balik

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, której ciało odnaleziono w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. Funkcjonariusze czekają jeszcze na wyniki badań DNA, ale zatrzymany 20-letni Patryk D. przyznał się do zabójstwa 23-letniej Pauliny spod Nowogrodu. Rozczłonkowane ciało śledczy znaleźli w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego.

– Szereg okoliczności, wykonanych ustaleń w postępowaniu, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku z dużym prawdopodobieństwem wskazują, że właśnie są to zwłoki tej kobiety, która miała zaginać 8 marca tego roku. Aby mieć tę pewność oczywiście prokurator zlecił badania DNA i wtedy będziemy mieli kwestię rozstrzygniętej tożsamości – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Grażyna Wawryniuk.

Morderstwa miał dokonać były partner poszukiwanej dziewczyny. Pochodzący z Nowego Dworu Gdańskiego 20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów:

– Został przedstawiony temu mężczyźnie zarzut zabójstwa tej właśnie kobiety. On przyznał się do popełnienia tego przestępstwa, złożył w tej sprawie bardzo obszerne wyjaśnienia. One będą oczywiście weryfikowane, więc na tym etapie tutaj żadnych informacji co do treści tych wyjaśnień nie będą w tej chwili państwu udzielane, ale przyznał się do zabójstwa tej kobiety.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *