RN
TwitterFacebook

Region. Myśliwi z łomżyńskiego okręgu myśliwskiego rozstawili gniazda i budki na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego

Przyroda do odrodzenia potrzebuje pomocy człowieka. Z takiego założenia wyszli myśliwi z łomżyńskiego okręgu łowieckiego, którzy rozstawili gniazda i budki terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

O szczegółach mówi łowczy okręgowy Rafał Chodorowski:

– Myśliwi z z okręgu Łomża i kandydaci na myśliwych zorganizowali akcję powiększenia miejsc lęgowych dla ptaków wodnych. Jest niski poziom wody i pożar, który dotknął środkowy basen Biebrzy te dwa zjawiska zmniejszyły liczbę miejsc lęgowych. Postanowiliśmy zwiększyć tę liczbę, szczególnie teraz w okresie tym po pożarze część ptaków poszukuje takiego miejsca. 

W sumie myśliwi rozwiesili 65 budek lęgowych dla ptaków małych oraz postawili 30 koszy dla ptaków wodnych. Łowczy tłumaczy w czym te konstrukcje pomogą zwierzętom:

– My stwarzamy warunki, w których te ptaki mogą stworzyć gniazdo bezpiecznie. Te kosze lęgowe są umieszczone na metalowej konstrukcji tak, żeby z wody czy też ziemi nie mógł żaden drapieżnik się dostać. Tunel wykonany z siatki uzupełniony słomą chroni to z góry od ptaków drapieżnych, więc jak mówię tworzymy warunki, których dzisiaj nie ma tak naprawdę przez suszę i przez pożar.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia w wyniku blisko tygodniowego pożaru ogień pochłoną prawie 6 tys. hektarów powierzchni Biebrzańskiego Parku Narodowego. 

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *