RN
TwitterFacebook

Region. Nielegalne automaty zabezpieczone przez KAS

18 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia ujawnione zostały podczas kontroli lokali zlokalizowanych w Łomży i Ciechanowcu.

Funkcjonariusze skontrolowali 4 lokale na terenie Łomży i Ciechanowca, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wytypowanych pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 18 nielegalnie działających urządzeń do gier hazardowych oraz m.in. gotówkę w kwocie blisko 10 tys. złotych przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych.

Lokale, w których funkcjonował nielegalny hazard, chronione były przez rozmieszczony przy wejściach monitoring oraz selekcję wchodzących klientów.

Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych, zostały zajęte do wszczętych przez funkcjonariuszy KAS spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych w postaci kar grzywny lub pozbawienia wolności osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego automatumówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS.

Od początku roku funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli 61 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Podlaskie KAS/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *