RN
TwitterFacebook

Region. Oni wiedzą najwięcej o zapobieganiu zakażeniom HIV i nie tylko [FOTO]

Weronika Bachorek z Ciechanowca została laureatką Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Tuż za nią znaleźli się uczniowie z Łomży i Augustowa.

Profilaktyka zawsze jest tańsza niż leczenie” te słowa Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przyświecały uczestnikom Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, która odbyła się w poniedziałek (02.12) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego z okazji Światowego Dnia AIDS. Celem rywalizacji jest poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Etap wojewódzki, który odbył się w urzędzie marszałkowskim był jednocześnie finałem całego konkursu. Zwyciężyła Weronika Bachorek z Ciechanowca. Laureatka głównej nagrody zdobyła maksymalną liczbę punktów, wyprzedzając Kamila Karwowskiego z Łomży i Julię Marinicz z Augustowa, którzy uplasowali się na kolejnych stopniach podium.

Nagrody i wyróżnienia wręczył finalistom marszałek Marek Malinowski. Po ogłoszeniu wyników wyróżnieni zostali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do rywalizacji w wojewódzkim etapie olimpiady.

Wrota Podlasia/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *