RN
TwitterFacebook

Region. Podawali się za pracowników wodociągów i okradali. Zatrzymała ich policja

Kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane, które podawały się za pracowników wodociągów i kradli pieniądze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 30 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu, białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, przy współpracy kryminalnych z  Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. 31-latka i jej rówieśnik pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, weszli do mieszkań pokrzywdzonych seniorek, skąd zabrali pieniądze i biżuterię.

– Do zdarzeń doszło na początku czerwca, trzykrotnie w Białymstoku i raz w Łomży. Straty oszacowane przez właścicieli to blisko 30 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Każdy z zatrzymanych usłyszał po cztery zarzuty. Decyzją sądu 31-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – czytamy w komunikacie podlaskiej policji. 

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę! Przypominają o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych. Każdy, kto miał do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

Podlaska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + seventeen =