RN
TwitterFacebook

Region. Prokuratura potwierdza – zwłoki znalezione koło Nowego Dworu Gdańskiego to zaginiona Paulina z Balik

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia dotyczące pochodzącej z Balik koło Nowogrodu 23-latki. Prokuratura Rejonowa w Gdańsku poinformowała, że zwłoki znalezione w gminie Nowy Dwór Gdański należą do zaginionej Pauliny. 

– Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadząca postępowanie dotyczące zabójstwa kobiety, której zaginięcie zgłoszone zostało w marcu tego roku, otrzymała wyniki badań DNA. Oczywiście myślmy na podstawie danych, które mieliśmy wcześniej mieli ustalenia, że to mogą być szczątki kobiety, która zaginęła w marcu. Natomiast musieliśmy mieć to potwierdzone wynikami badań DNA i takie badania prokuratura otrzymała. W tej chwili możemy potwierdzić, że te szczątki to są szczątki kobiety, który zaginęła w marcu 2020 roku – przekazuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Grażyna Wawryniuk.

Morderstwa miał dokonać były partner poszukiwanej dziewczyny:

– Do tej sprawy został zatrzymany mężczyzna, który usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do tego przestępstwa, złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, natomiast na tym etapie treść tych wyjaśnień nie jest przekazywana, dlatego że ona podlega weryfikacji. 

20-latkowi grozi dożywotnie pozbawienie wolności. 

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *