TwitterFacebook

Region. Samorządowcy i przedsiębiorcy na Podlaskim Forum Gospodarczym w Suwałkach [FOTO]

Włodarze czterech największych miast województwa podlaskiego, a także przedsiębiorcy, spotkali się na Podlaskim Forum Gospodarczym w Suwałkach. Tematem przewodnim była debata nad rozwojem infrastruktury komunikacyjnej.

W Urzędzie Miejskim w Suwałkach spotkali się prezydenci Białegostoku, Suwałk i Łomży, burmistrz Bielska Podlaskiego, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji transportowych.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przedstawionej przez prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Według niego nacisk na inwestycje komunikacyjne w naszym województwie jest coraz większy, jednak nie zawsze ukierunkowany na słuszność w wytyczaniu szlaków którymi przebiegać mają nowe drogi.

Z perspektywy ekonomii wśród przedsiębiorców i poprawy jakości komunikacyjnej bardziej zasadnym jest modernizowanie drogi krajowej nr 8 na odcinku Białystok – Augustów – przyznał włodarz Suwałk.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślał, że w ostatnich latach sieć komunikacyjna w mieście uległa znacznej poprawie. Wymienił przy tym ulice ważne z punktu widzenia przedsiębiorczości – oddaną do użytku niedawno Geodetówa oraz powstającą Kolejową. Dodał, że miasto zamierza dalej inwestować w rozwój dróg.

Zgłosiliśmy już do Funduszu Dróg Samorządowych wniosek o dofinansowanie 12 ulic, a w planach są także kolejne. Myślę, że w przeciągu kilku najbliższych lat ta infrastruktura drogowa będzie u nas na bardzo wysokim poziomie. Liczymy również na szybką realizację Via Baltica, w kontekście nowych terenów inwestycyjnych, które zamierzamy udostępnić – mówił prezydent dodając, że działania podejmowane przy współpracy z przedsiębiorcami są bardzo ważne. Włodarz miasta zaprosił również na konferencję „Invest in Łomża” z udziałem radców handlowych i przedstawicieli polskiego rządu, która odbędzie się 24 września w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Głos w dyskusji zabrali również prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski.

Doczekaliśmy się w końcu drogi do Warszawy, która jest dla nas „drogą życia”, otwieramy Trasę Niepodległości, stanowiącą domknięcie obwodnicy miasta – wskazywał na strategiczne inwestycje, które mają sprzyjać przedsiębiorczości prezydent stolicy Podlasia.

Jak każde miasto, aby się rozwijać musimy posiadać odpowiedni „krwiobieg”, czyli dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Jedną z priorytetowych inwestycji, która ułatwi funkcjonowanie naszym lokalnym przedsiębiorcom będzie budowa obwodnicy Bielska – powiedział z kolei burmistrz Bielska Podlaskiego. Jak dodał, jego miasto posiada w tej chwili skomunikowane wszystkie tereny inwestycyjne.

Nasze województwo ma wiele problemów, ale uważam, że wspólnie możemy pokonywać każde bariery. Najważniejsze to zmienić mentalność, podejście i zjednoczyć się ponad podziały dla naszych małych ojczyzn – mówił prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski, który poprowadził suwalskie obrady.

Urząd Miejski w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *