RN
TwitterFacebook

Region. Samorządy chcą wspólnie starać się o dofinansowania

“Wiele gmin, jeden cel” – to wspólne przedsięwzięcie podpisane przez: Miasto Kolno, powiat kolneński oraz gminy: Kolno, Jedwabne, Stawiski, Turośl, Mały Płock oraz Grabowo. O celach tej inicjatywy mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna, które jest liderem tego projektu:

– Celem tej strategii jest złożenie wniosku w następnej perspektywie unijnej zarówno do programów unijnych, jak i programów rządowych. A będzie bardzo dużo programów rządowych skierowanych do gmin, w których jest jakby marginalizacja przedsiębiorczości czy następuje spadek liczby ludności. Tam jest wiele czynników, które to określają.  

Dzięki tej współpracy będzie możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości 85%:

– To już będzie trudne w następnej perspektywie unijnej, a więc będzie bardzo wysokie dofinansowanie zarówno do tej strategii, jak i do przyszłych projektów. Umożliwi nam o wiele łatwiejszy dostęp do środków, które będziemy mogli pozyskiwać na wspólne inwestycje. 

Wśród inwestycji, które mogłyby zostać wykonane w ramach projektu wymienia się m.in. modernizację budynków oświatowych oraz infrastruktury drogowej. Pozyskane środki mogłyby zostać również wykorzystane na uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz wsparcie dla przedsiębiorców.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + nine =