TwitterFacebook

Region. Samorządy odbierają vouchery na WiFi od Komisji Europejskiej

Symboliczne czeki na 15 tys. euro od Anny Modzelewskiej, przedstawicielki Komisji Europejskiej otrzymali w czwartek (22 sierpnia br.) przedstawiciele gmin Augustów, Grajewo i Wasilków na zainstalowanie hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych. Kolejne pieniądze mają też trafić do samorządów z Łomży, Nowogrodu i Choroszczy.

Przedstawicielka Komisji odwiedziła już trzy gminy z woj. podlaskiego, by osobiście wręczyć ich włodarzom czeki na dostęp do bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie. Symboliczne vouchery otrzymali przedstawiciele Augustowa – burmistrz  Mirosław Karolczuk i jego zastępca Filip Chodkiewicz, Grajewa – zastępca burmistrza Maciej Bednarko i Wasilkowa – burmistrz Adrian Łuckiewicz.

Aby je zdobyć gminy – za pośrednictwem portalu Komisji Europejskiej www.wifi4eu.eu – ubiegały się o bony o wartości 15 tys. euro. Otrzymane wsparcie ma pokryć koszty zainstalowania hotspotów w miejscach publicznych tam, gdzie nie ma bezpłatnego publicznego dostępu do internetu. W całej Europie przyznano dofinansowanie 6 200 gminom.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *