RN
TwitterFacebook

Region. Trwa przebudowa drogi Nowogród-Stawiski

Coraz bliżej końca inwestycji, na którą mieszkańcy czekali kilka lat. Prace nad odcinkiem drogi Nowogród – Stawiski (DW 648) są już na bardzo zaawansowanym etapie.

O przebiegu robót informuje burmistrz Nowogrodu, Grzegorz Palka:

– Myślę, że prace odbywają się bez większych obciążeń. Liczymy na to, że w ciągu tygodnia-dwóch skończą się całkowicie utrudnienia na nawierzchni. Zostanie tylko i wyłącznie kwestia wykonania zjazdów na nieruchomości, ale widzę, że firma na tyle sprawnie działa, więc być może te zjazdy zostaną wykonane równocześnie. 

Mieszkańcy przez długi czas apelowali o remont tej drogi, bo było na niej bardzo niebezpiecznie – dodaje włodarz Nowogrodu:

– Mieliśmy takie informacje, że inwestycja miałaby być realizowana w roku 2028, więc widać chyba, że zarząd województwa znacznie przyspieszył z pracami i bardzo fajnie, że dostrzeżono również i tą część województwa, że własnie tutaj zostały zainwestowane środki w remont, jakże bardzo potrzebny. 

Remont drogi Nowogród – Stawiski jest jednym z fragmentów remontowanej drogi wojewódzkiej nr 648. Wartość całej inwestycji wynosi około 4,2 miliona złotych.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *