RN
TwitterFacebook

Region. Tysiące maseczek z Czerwonego Boru dla Caritasu

Trwają prace nad przygotowaniem 7000 maseczek dla Caritasu Diecezji Łomżyńskiej. Funkcjonariusze Służby Więziennej z Czerwonego Boru dokładają wszelkich starań by zostały uszyty jak najszybciej.

Pandemia koronawirusa nie słabnie, a jesienią możemy doświadczyć drugiej fali zachorowań. W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze szyte są maseczki ochronne, które trafiają między innymi do placówek służby zdrowia, organizacji pomocowych w regionie czy ostatnio do Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Obecnie przygotowywana jest partia 7000 maseczek na potrzeby Caritasu Diecezji Łomżyńskiej. Ta powołana w 1990 roku organizacja zajmuje się przede wszystkim pomocą charytatywną. Łomżyński Caritas prowadzi też działalność rehabilitacyjną osób chorych czy akcję pomocy Ukrainie. Nie jest to jedyna pomoc dla Caritasu z jaką pospieszyli więziennicy z Czerwonego Boru.

Wcześniej dyrektor jednostki ppłk Zbigniew Jankowski przekazał na rzecz „Caritas bliźnim” wycofany z użytkowania pojazd marki Citroen Jumper.

ZK Czerwony Bór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + twelve =