RN
TwitterFacebook

Region. W nocnym pożarze zginęło ponad 100 krów

Tragiczna noc w miejscowości Wierzbowo w powiecie łomżyńskim. W pożarze obory zginęło ponad 100 krów. Obszar pożaru wyniósł ponad 1600 metrów kwadratowych.

O szczegółach starszy brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży:

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że wnętrze wolnostojącej obory wykonanej z elementów prefabrykowanych i krytej płytami warstwowymi objęte jest pożarem. Wewnątrz znajdowały się już poparzone i padłe krowy. Stado liczyło 200 sztuk. Niestety w wyniku pożaru padło 110 sztuk bydła mlecznego. 

W działaniach brało udział w sumie 8 zastępów straży pożarnej.

Strażacy mieli pracowity weekend

Wybuch butli z gazem, pożar budynku i kilka kolizji. Łomżyńscy strażacy mieli pełne ręce roboty w trakcie minionego weekendu.

W niedzielę przed godziną 9 strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w miejscowości Kuzie w powiecie łomżyńskim. Mężczyzna chciał jej użyć do rozmrożenia wody. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pomocy przed medycznej i zabrali go do szpitala.

Po godzinie 11 mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Sławiec w gminie Nowogród. Pożar objął powierzchnię około stu metrów kwadratowych. W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej. 

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 4 =