RN
TwitterFacebook

Region. Wojewoda podlaski zachęca do udziału w wyborach. Najaktywniejsze samorządy mają szansę na nowy wóz strażacki

Bitwy o wozy ciąg dalszy. II tura wyborów jest szansą na wygraną nowoczesnego, w pełni wyposażonego wozu strażackiego.

Szczegóły drugiej edycji konkursu zdradza wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński:

– Program skierowany jest do gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Na terenie województwa podlaskiego gminy będą mogły uzyskać w sumie trzy takie samochody. Serdecznie zapraszam mieszkańców wszystkich gmin, w szczególności na terenie byłego województwa łomżyńskiego do udziału. Jest to nieocenione wsparcie dla gminy, dla jednostki.  

Dlaczego warto się zmobilizować i powalczyć o nagrodę, wie zwycięzca pierwszej edycji, wójt gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki. Zdradza on ze strażacy z miejscowej OSP o tego typu wozie marzyli od lat:

– Samochód, który wyczekiwany jest w naszej jednostce OSP Kulesze Kościelne od co najmniej 20 lat. Nigdy w historii tej jednostki nie mieliśmy nowego samochodu, więc to jest wydarzenie epokowe. Naprawdę warto się zmobilizować, warto postarać się o to, żeby ta frekwencja była większa, ponieważ stosunkowo nieduża liczba osób, która więcej pójdzie na wybory może sprawić, że gmina ma szansę wygrać taki samochód.

Przypomnimy, że jedynym sposobem na zwiększenie szans swojej gminy na nowy wóz strażacki jest udział w II turze wyborów prezydenckich. Ta już w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =