RN
TwitterFacebook

Region. Wsparcie finansowe dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”

Wójtowie i burmistrzowie gmin: Jedwabne, Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna przekażą środki finansowe na rzecz jednostek ochrony zdrowia, które podejmują działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia łomżyńskiego szpitala w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Stanowisko Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego:

My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego: Jedwabne, Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, działając w imieniu samorządów naszych Gmin, wspólnie i zgodnie deklarujemy przekazanie środków finansowych na rzecz jednostek służby zdrowia, podejmujących działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.

Ustaliliśmy, iż każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która przeznaczy kwotę 1000 złotych. Ustaliliśmy także, że każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, która w związku z decyzją o przekształceniu szpitala, została włączona przez Wojewodę Podlaskiego od państwowego systemu ratownictwa i świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gmin Powiatu Łomżyńskiego, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która na ten cel przeznaczy kwotę 1500 złotych. Środki te zostaną rozdysponowane przez dyrekcję WSPR w Łomży oraz kierownictwo Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, której jednostką jest Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Zapewniamy, że My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego, pozostajemy w stałym kontakcie z kierownictwem podmiotów leczniczych, medycznych oraz sanitarnych, zachowując gotowość do podjęcia koniecznych działań, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jednocześnie, rozumiejąc, że pandemia koronawirusa jest realnym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa, apelujemy do mieszkańców, o przestrzeganie wprowadzonych przez Rząd Polski ograniczeń, sumiennego przestrzegania nałożonej przez służby sanitarne kwarantanny, oraz stosowanie zalecanych zasad ostrożności w tym w szczególności pozostanie w domach, jeśli nie ma konieczności wyjścia.

Podpisali:

Adam Niebrzydowski Burmistrz Miasta i Gminy Jedwabne

Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża

Kazimierz Górski Wójt Gminy Miastkowo

Grzegorz Palka Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród

Rafał Pstrągowski Wójt Gminy Śniadowo

Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica

Kazimierz Ramotowski Wójt Gminy Przytuły

Mariusz Soliwoda Wójt Gminy Wizna

Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna

UG Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *