RN
TwitterFacebook

Region. Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach

W niedzielę, 13 października br., Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do udziału w wyborach, w czwartek (10.10.) podczas specjalnej konferencji prasowej zachęcali marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członek zarządu Marek Malinowski.

Apelujemy do mieszkańców województwa podlaskiego, aby 13 października poszli do urn. To są bardzo ważne wybory i jeśli chcemy aby nasz region rozwijał się tak jak dotychczas to należy pójść i zagłosować – mówił Artur Kosicki. – Weźcie sprawy w swoje ręce i nie pozwólcie, aby inni decydowali za Was – dodał.

Podlaskie nie będzie nieme. W niedzielę nie siedźmy w domu – idźmy na wybory – apelował z kolei wicemarszałek Stanisław Derehajło. Marek Olbryś podkreślał, że wybory to obywatelska powinność i udział w nich jest obowiązkiem każdego Polaka. – Pokażcie Państwo, że mamy wpływ na naszą rzeczywistość – mówił wicemarszałek.

Natomiast członek zarządu Marek Malinowski zwrócił uwagę, że wskazani przez nas parlamentarzyści będą wybierać przyszły rząd. – A to rząd ma największy wpływ na najważniejsze kwestie życia społecznego – powiedział.

Marszałek Kosicki poinformował również, że Zarząd Województwa przygotował specjalne listy skierowane do mieszkańców Podlaskiego z apelem o udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Takich listów przygotowano ponad 400 tys. i większość trafiła już do skrzynek pocztowych.

Podobna akcja miała miejsce przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i odniosła oczekiwany efekt – zdobyliśmy trzy mandaty – zaznaczył marszałek Kosicki.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *