TwitterFacebook

Region. Żołnierze z Łomży najlepszymi sportowcami w 1PBOT

Reprezentacja z Łomży, czyli żołnierze dwóch pododdziałów: 13 batalionu lekkiej piechoty i kompanii saperów, okazała się najsilniejszą w sporcie powszechnym w roku. Obronili ten tytuł drugi rok z rzędu.

Terytorialsi z Łomży uzyskali najlepsze wyniki w 2019 roku w konkurencjach takich jak: futsal, biegi przełajowe, strzelanie z broni etatowej, biegi na orientację, piłka siatkowa, pływanie, biatlon letni. W sumie zdobyli 176 punktów.

Wyniki współzawodnictwa sportowego 1PBOT za 2019 rok:

  • 1 miejsce: 13 batalion lekkiej piechoty i kompania saperów – 176 punktów
  • 2 miejsce: 11 batalion lekkiej piechoty – 159 punktów
  • 3 miejsce: 12 batalion lekkiej piechoty i kompania wsparcia – 152 punkty

Puchar z rąk dowódcy 1PBOT płk Sławomira Kocanowskiego odebrał dowódca 13 blp mjr Michał Mazurczyk.

Na sukces żołnierzy WOT z Łomży w dużej mierze składają się doskonała współpraca w drużynach oraz dobre podejście do sportowej rywalizacji, na co zwrócił uwagę por. Piotr Workun z Sekcji Szkoleniowej 1PBOT:

Żołnierzy z Łomży wyróżnia zaangażowanie, które widać zarówno podczas treningów, jak i zawodów. Wystawiają silne drużyny, które wielokrotnie już reprezentowały brygadę podczas Mistrzostw Wojska Polskiego. Godne naśladowania są wola walki i determinacja, które charakteryzują żołnierzy z Łomży.

Warto przy okazji przypomnieć, iż w październiku 2019 roku podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie, drużyna WOT zajęła pierwsze miejsce. W zwycięskiej reprezentacji było dwóch żołnierzy z Łomży: st. szer. Adam Szydlik (ksap) oraz st. szer. Paweł Grygo (13blp).

O tym, jak zwycięstwo postrzegane jest przez samych żołnierzy OT-sportowców, opowiedział szeregowy Grygo:

Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Od najmłodszych lat uprawiałem sport. Zdecydowałem się na terytorialną służbę wojskową właśnie z uwagi na możliwość rozwijania pasji. Jako żołnierz OT mogę jeździć na zawody sportowe i zgrupowania. Z dumą reprezentuję 13 blp i 1 PBOT. Chciałbym również zaznaczyć, że mam silną drużynę, która motywuje mnie, wspieramy się i razem trenujemy.

Kultura samodzielnego kształtowanie sprawności fizycznej i zdrowego tryby życia w WOT to jeden z priorytetów. Przygotowywanie się do udziału w zawodach, wspólne treningi – to jedna z form dbania o rozwój sprawności.

DWOT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *