RN
TwitterFacebook

Są gotowi. Rozesłanie członków Diakonii Diecezjalnej do posługi rekolekcyjnej

Członkowie Diakoni Diecezjalnej Ruchu Światło Życie odpowiedzialni za przygotowanie i prowadzenie oaz wakacyjnych zostali uroczyście rozesłani.

Aktu dokonał biskup senior Stanisław Stefanek w piątek 8 czerwca w obecności ks. Aleksandra Suchockiego pełniącego obowiązki moderatora Ruchu Światło-Życie w Kościele Łomżyńskim. Ceremonia odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzona została między innymi zawiązaniem wspólnoty i krótką konferencją wygłoszoną przez ks. Aleksandra Suchockiego. Nawiązując do misji Apostołów, duchowny wyjaśnił istotę rozesłania i najważniejsze aspekty towarzyszące poczuciu ducha wspólnoty podczas rekolekcji wakacyjnych Ruchu. Wskazówek słuchała pochodząca z Wyszkowa Weronika Wojtaszek. 17 latka brała już wcześniej udział w oazach, ale nigdy jako animatorka. Na rekolekcjach wakacyjnych byłam cztery razy. Prowadzę oazę w mojej parafii. Mam pewne obawy, ponieważ nie znam dzieci i mogę trafić na uczestników, z którymi trudno mi będzie nawiązać kontakt – dodaje Weronika Wojtaszek. Zdaniem nowicjuszki dobry animator to przede wszystkim człowiek komunikatywny i uważny, oddany Duchowi Świętemu. Podobnego zdania są Barbara i Dariusz Narolewscy z parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. Małżeństwo brało udział w oazach 6 razy, w lipcu po raz pierwszy sprawdzą swój duchowy warsztat jako animatorzy. Był czas, kiedy otrzymywaliśmy, czekaliśmy, korzystaliśmy z bogactwa rekolekcyjnego jako słuchający. Teraz przyjdzie nam stanąć po drugiej stronie. Na pewno będzie to okazja, aby dzielić się z innymi tym, co człowiek uzyskał – mówią Barbara i Dariusz. Małżonkowie definiują rozesłanie jako konkretne zadanie służby innym. Powołują się przy tym na zasadę panująca we wspólnocie Domowego Kościoła, gdzie „równi służą równym, a posiadać znaczy dawać”. Czujemy ogromną moc Bożą i mamy świadomość, ze wielu ludzi modli się za nasze rekolekcje – podkreśla Dariusz Narolewski. Prowadzone przez nich rekolekcje będą odbywać się w Straszynie niedaleko Gdańska. W górach opiekować się młodzieżą będzie ks. Serafin Kaliszewski. Zabierze swoich podopiecznych na Oazę Nowej Drogi II stopnia. Uczestnikami będą nastolatkowie, którzy ukończyli już 7 klasę szkoły podstawowej. Będziemy poznawać Boga w trzech Osobach. Nie zabraknie również rozmów na temat relacji między rodzicami, bliższymi przyjaciółmi, czy nawet znajomymi. Chodzi o to, aby odkryć,aby na podstawie kontaktu z drugim człowiekiem odkryć również, kim jesteśmy, przypomnieć o szacunku do samego siebie – podkreśla duszpasterz, który sam przeszedł wszystkie stopnie oazy. Ks. Serafin Kaliszewski w nawiązaniu do ceremoniału rozesłania mówi o otrzymanej przez moderatora misji. Przypomina o świecy, którą otrzymują podczas rozesłania wszystkie grupy posługujące podczas oaz rekolekcyjnych. Płomień świecy będzie „towarzyszył” oazowiczom przez każdy z piętnastu dni rekolekcji.

Ruch Światło-Życie diecezji łomżyńskiej zorganizuje łącznie 11 wyjazdów. Miejscem spotkań będą między innymi Myszyniec, Biały Dunajec, Berżniki i Wilno. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej Ruchu.

PD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *