RN
TwitterFacebook

Są pieniądze na zakup nowego sprzętu na trzy oddziały szpitala w Łomży

Poprawi się jakość świadczonych usług na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, dziecięcym i noworodkowym w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Urząd marszałkowski przyznał placówce dotację na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał szpitalowi w Łomży 3,2 mln zł. dotacji. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach projektu ,,O prawa do opieki nad matką i dzieckiem w celu dostosowania do trendów demograficznych poprzez wyposażenie w nowoczesną aparaturę medyczną.”

Dyrektor łomżyńskiego szpitala cieszy się ze zdobytych pieniędzy. – To super informacja dla nas. Dlatego, że jeśli kupimy tak nowoczesny sprzęt, to będziemy w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo matkom i dzieciom na naszych oddziałach – mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Roman Nojszewski.

Za pieniądze z dotacji zostanie zakupionych łącznie 47 urządzeń, z czego między innymi: 5 inkubatorów, 2 aparaty do znieczulenia, stół operacyjny, 4 kardiomonitory, 15 ogrzewaczy noworodkowych,13 wag noworodkowych i aparat USG.

Koszt projektu to 3 miliony 700 tys. zł. Dzięki tej inwestycji z ulepszonych usług zdrowotnych skorzysta 6700 osób. W ramach opieki ambulatoryjnej ma być udzielonych ponad 3 tys. porad lekarskich.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *