RN
TwitterFacebook

Skazani będą pracować dla Łomży

Pod koniec ubiegłego tygodnia Urząd Miejski w Łomży podpisał porozumienie dotyczące współpracy z Zakładem Karnym w Czerwonym Borze. Na jego mocy osoby odbywające karę w czerwonoborskiej jednostce penitencjarnej będą wykonywały prace publiczne na terenie miasta Łomża. Umowa ma obowiązywać do końca roku.

– Cieszę się, że doszło do podpisania porozumienia. Praca osadzonych przyczyni się do tego, aby miasto było jeszcze bardziej zadbane – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podkreślając zarazem, że prace mają stanowić istotny element resocjalizacji dla tych ludzi. – Mimo złej drogi, na którą zeszli w pewnym okresie swojego życia, mogą pokazać, że są użyteczni i w przyszłości żyć normalnie – tłumaczy włodarz miasta.

Skazani zostaną oddelegowani do wykonywania prostych prac porządkowych. Będą pomagać m.in. przy remontach chodników, sprzątaniu czy utrzymywaniu terenów zielonych. Do prac w Łomży trafi na początek 6 osób, docelowo ma ich być 20. – Dobierając ludzi do prac staramy się, aby były to trafne kandydatury. Wysyłamy tych, którzy pokazują, że chcą żyć porządnie i wyjść na prostą – mówi płk Tadeusz Kaczyński, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Umowa podpisana została na okres próbny i ma obowiązywać do końca tego roku. Jeżeli współpraca okaże się owocna, zawarte zostaną kolejne porozumienia. Jak przekonuje Mariusz Zapert, zastępca dyrektora MPGKiM w Łomży, więźniowie są zazwyczaj dobrymi pracownikami. – Wykazują chęć do pracy i moim zdaniem są bardziej zdyscyplinowani – dzieli się swoimi doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *