RN
TwitterFacebook

SP nr 2 w Łomży nareszcie doczeka się nowej hali sportowej [FOTO]

Blisko 2,5 miliona złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się pozyskać miastu na budowę nowej hali sportowej i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Od 7 lat budynek sali sportowej przy szkole jest nieużytkowany, ponieważ nie spełnia podstawowych kryteriów bezpieczeństwa. Nowa hala sportowa w tej szkole jest bardzo potrzebna – mówi dyrektor szkoły, Jolanta Kowalewska.

Stara sala gimnastyczna, która znajduje się przy szkole, jest nieużytkowana od 2011 roku. Zakaz użytkowania ze względów bezpieczeństwa wydał nadzór budowlany. W tej chwili szkoła korzysta z obiektów sportowych pobliskich placówek, czyli hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i boiska przy Wecie. O ile w lato nie sprawia to większego problemu – nie licząc czasu dojścia – tak w zimę sytuacja jest już trudna. – Mamy do dyspozycji korytarz w szkole no i przechodzimy do sali przy II LO. Musimy ubrać kurtki, bierzemy buty na zmianę i dzieci przebierają się na sali gimnastycznej po czym znowu się ubierają i wracamy do szkoły i znowu musimy się przebrać – mówi Rafał Poreda, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 2. Również godziny WF-u uczniów podstawówki są uzależnione od planu zajęć uczniów II LO.

Jest to ogromna radość dla całej naszej społeczności szkolnej, łącznie z rodzicami naszych uczniów. Dzięki temu, że powstanie nowa sala, to dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Naprawdę będzie to niesamowicie duże udogodnienie – mówi dyrektor szkoły Jolana Kowalewska.

Bardzo się cieszę, bo to taki dobry czas, zaraz mamy mikołajki, święta i jest to bardzo dobry prezent dla Łomży szczególnie dla pani dyrektor, rady pedagogicznej i przede wszystkim dzieci i młodzieży, która uczy się w tej szkole – mówiła poseł Bernadeta Krynicka. Poseł podkreśliła również, że przez wiele lat Łomża była zaniedbana pod względem infrastruktury sportowej, a budowa sal sportowych przy szkołach powinna być priorytetem. Teraz to się zmienia i jak twierdzi – rząd Prawa i Sprawiedliwości stawa na rozwój kultury fizycznej

Jak zapowiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w tej kadencji miasto chce zbudować trzy hale sportowe – przy Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 5. Gospodarz miasta ma także nadzieję na to, że powstaną nowe boiska. – Projekt sportowa Łomża zawiera również, oprócz budowy hal, boiska wielofunkcyjne. Mam nadzieję, że takie boisko w tej kadencji powstanie przy „budowlance”, oraz mam też pomysł, aby powstało drugie boisko przy Zespole Szkół Mechanicznych. Możliwe jest to dzięki dobrej współpracy radnych oraz pomocy posłów. Prezydent podziękował Bernadecie Krynickiej, która jak stwierdził bardzo mocno wspiera miasto w działaniach dotyczących między innymi infrastruktury sportowej.

Nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 ma być oddana do użytku w 2020 roku.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =