TwitterFacebook

Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych znowu pomoże dzieciom z Afryki

Już po raz trzeci jesteśmy uczestnikami światowego projektu edukacyjno- pomocowego „Wszystkie Kolory Świata” organizowanego pod honorowym patronatem UNICEF, któremu przyświeca szczególny cel, niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Ponownie będziemy starali się udowodnić, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne ale również bardzo przyjemne. Nasza szkoła, jako jedyna placówka edukacyjna w Łomży realizuje ten niezwykły i wyjątkowy projekt.

Cała akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby osób do wykonania szmacianej laleczki – symbolu ratowania życia. Nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie i dzięki wspólnym wysiłkom i ogromnemu zaangażowaniu powstają już pierwsze wyjątkowe laleczki, z których każda ma swoją historię, swoje imię, pasję, datę i miejsce urodzenia.

Wszystkie przygotowane lalki wezmą udział w aukcji charytatywnej, która odbędzie się w czwartek 17 stycznia 2019 roku, o godzinie 13:00, w budynku naszej szkoły. Fotografie prezentowanych na aukcji laleczek będzie można obejrzeć od dnia 16.01.2018r. na stronie internetowej naszej szkoły: www.zsslomza.witrynaszkolna.pl w zakładce FOTOGALERIA.

Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Afryce. Symboliczne 10 złotych przeznaczone na ten cel ratuje życie jednemu dziecku, jednak wierzymy, że dzięki hojności i wielkiemu sercu naszych gości uda nam się pomóc wielu dzieciom.

Całkowity dochód z tej akcji zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Koordynatorki akcji UNICEF

Danuta Wierzbowska

Emilia Turowska

Iwona Gilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *