RN
TwitterFacebook

Sport. Piotr Łobodziński znowu sięgnął po Puchar Świata

Po raz szósty Piotr Łobodziński z LŁKS PREFBET ŚNIADOWO Łomża wywalczył Puchar Świata w Towerruningu. Swój sukces przypieczętował drugim miejscem w Shanghai Tower International Vertical Marathon.

W tym sezonie biegacze walczący o Puchar Świata rywalizowali w 33 zawodach rozegranych w 18 krajach. Biegi odbyły się w Europie, Ameryce, Azji i Oceanii. Do samego końca nie było wiadomo, kto sięgnie po zwycięstwo, bo w stawce wciąż pozostawało czterech biegaczy. Odpowiedź na to pytanie dały ostatnie zawody, które rozegrano w Szanghaju. W drugim co do wysokości budynku świata Shanghai Tower (632 m) biegacze mieli do pokonania 119 pięter i 3398 schodów.

– Aby zdobyć Puchar powinienem zwyciężyć lub być drugi, ale wtedy malezyjczyk nie mógł być wyżej niż na piątym miejscu. I dokładnie taki scenariusz się zrealizowałmówi zadowolony Piotr Łobodziński, reprezentant Polski i oczywiście Łomży.

W biegu zwyciężył australijczyk Bourne, który pokonał 3398 schodów w czasie 17 minut i 33 sekund. Był o niespełna pół minuty szybszy od Łobodzińskiego (17:57). Na trzecim miejscu stanął chińczyk Wenbo Zeng (18:15).

W Pucharze Świata Towerrunning Tour, Polak zgromadził 964 pkt., o 10 więcej od malezyjczyka Soha i równo 100 od meksykanina Trujillo. Jest to już szósty Puchar Świata zdobyty przez naszego biegacza. Wcześniej zdobył ich pięć w latach 2013-2017 a w 2018 był drugi. Najbliższy start Piotr planuje na przełomie stycznia i lutego w Dubaju.