RN
TwitterFacebook

Spotkanie piękniejszej części łomżyńskiego biznesu [FOTO]

Biznes na obcasach – to hasło dzisiejszego (07.03) śniadania biznesowego w Łomży, które zostało zorganizowane po raz drugi dla damskiej części łomżyńskiego biznesu z okazji dnia kobiet. Prelegentkami były kobiety pochodzące z Łomży, które odniosły sukces w różnych dziedzinach.

Jedną z prelegentek była pochodząca z Łomży Natalia Hołownia, redaktor prowadząca serwisu Gala.pl, która opowiedziała o swojej drodze do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Łomżynianka przyznaje, że mówienie o swojej historii i to jeszcze w rodzinnym mieście przed innymi kobietami, które odniosły sukces jest czymś wyjątkowym. – Tutaj się wychowałam, tutaj są moje ulubione drożdżówki, tutaj miałam pierwsze przyjaźnie, pierwsze miłości. Bardzo chcę inspirować kobiety, pokazywać, że można przebić się do tego świata, aby się nie bały i spełniały swoje marzenia – mówiła Natalia.

Jak przekonuje Elwira Horosz, prezes Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, kobiety z racji swojej płci nie mają w biznesie ani łatwiej, ani trudniej. – Biznes nie ma twarzy ani męskiej, ani kobiecej. Panie bardzo często pełnią funkcję prezesek we własnych firmach, ale także zarządzają w domu – mówi Elwira Horosz i dodaje, że kobiety działają coraz prężniej w biznesie i biorą sprawy w swoje ręce zakładając działalności.

Na spotkaniu swoją obecnością dominowały kobiety, ale nie zabrakło także mężczyzn. Jednym z nich był Adam Kalinowski, muzyk pochodzący z Łomży, który na prośbę władz miasta wystąpił specjalnie dla pań łomżyńskiego biznesu. – Bardzo się cieszę z tego zaproszenia i jest to wielki zaszczyt zagrać tutaj dla łomżyńskich przedsiębiorczyń – mówił Adam.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 4 =