TwitterFacebook

„Sprawna jak Żołnierze” młodzież Ochotniczych Hufców Pracy [FOTO]

W piątnickich fortach 8 drużyn z całego województwa podlaskiego wzięło udział w IV Wojewódzkim Turniej Sportów Obronnych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Do Piątnicy przyjechały drużyny HP z Augustowa, Białegostoku, Grajewa, Kolna, Łomży, Suwałk, Wasilkowa i Zambrowa. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy historycznej o regionie, współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Zawody składały się z kilku konkurencji takich jak rzut granatem ,strzelanie z pistoletu, składanie i rozkładanie broni, zakładanie maski gazowej. Poświęcono także czas na edukowanie młodzieży z zakresu historii. Prezes Stowarzyszenia Klubu „Fort” płk. Ludwik Zalewski, opowiedział młodzieży o historii fortów w Piątnicy oraz o muzeum fortecznym. Wszystkie eksponaty, które znajdują się w muzeum pochodzą z pól bitewnych.

Ochotnicze Hufce Pracy co roku starają się te zawody uatrakcyjniać. – W tym roku dodatkowym elementem było to, że młodzież mogła zobaczyć w jednostce wojskowej w Łomży sprzęt wojskowy. Staramy się, aby nasza młodzież, która jest uczestnikami OHP gdzie codziennie skupiamy się na ich kształceniu i wychowani, miała także czas na takie rzeczy jak aktywność fizyczna – mówi Piotr Modzelewski, zastępca Komendanta Głównego OHP w Warszawie.

Najlepsza okazała się młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy z Grajewa, drugie miejsca zajął zespół z Białegostoku, a ostatnie miejsce na podium udało się uzyskać ekipie z Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *