RN
TwitterFacebook

Stało się to, co nieuniknione – ŁKS 1926 Łomża oficjalnie wraca do IV ligi

Mimo remisu z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który bije się z Legionovią Legionowo o awans do II ligi, ŁKS 1926 Łomża na 6 kolejek przed końcem wywalczył już spadek do IV ligi, czyli piątego poziomu rozgrywek w Polsce. To co było do przewidzenia jeszcze jesienią, teraz stało się faktem.

ŁKS po 28 meczach ma zaledwie 8 punktów na koncie. W rundzie wiosennej udało się bezbramkowo zremisować z walczącym o utrzymanie i będącym również w trudnej sytuacji wewnątrz klubu Mazurem Ełk. Punkt po również bezbramkowym remisie udało się wywieść w sobotę z Aleksandrowa Łódzkiego. Tamtejszy Sokół przed ostatnią kolejką rozgrywek plasował się na pierwszym miejscu, a przez zgubienie punktów z ŁKS-em zrównał się punktami z Legionovią, która dzięki lepszemu bilansowi bramek wskoczyła na pierwszą lokatę. To by było na tyle jeżeli chodzi o zdobycze punktowe łomżyńskiej drużyny. Ciężko myśleć o utrzymaniu jak w rundzie wiosennej w 11 meczach zdobywa się tylko 2 bramki, a traci aż 23.

Mimo zdobycia jednego punktu w ostatniej kolejce, to przez wygraną drużyny z Ełku i Ruchu Wysokie Mazowieckie, które zajmują kolejno 16 i 15 pozycję w lidze (15 miejsce gwarantuje utrzymanie) z dorobkiem 28 punktów, ŁKS stracił matematyczne szanse na pozostanie w III lidze. Przed zawodnikami ŁKS-u jeszcze tylko i aż 6 meczów o nic. Potem mogą udać się na zasłużone wakacje.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 4 =