RN
TwitterFacebook

Strzelecki „Dzień Zwycięstwa” na piątnickich fortach [FOTO]

Samorządowcy i dziennikarze sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie na piątnickich fortach. Turniej „Wiwat maj” organizowany jest od jedenastu lat. – Zawsze zaczyna się od podniesienia flagi państwowej z okazji święta flagi drugiego maja na terenie jednostki, a kończy się ósmego maja z okazji Dnia Zwycięstwa składaniem kwiatów przy pomniku 33-go Pułku Piechoty w Piątnicy i dalej zawsze przechodzimy na strzelnicę, gdzie jest strzelecki samorządowców – mówi Ludwik Zalewski, prezes klubu „FORT” z Piątnicy. Samorządowcy strzelali z broni sportowej z bocznym zapłonem.

Dla zwycięzcy turnieju w kategorii wójtów, starostów i prezydentów udział w wydarzeniu to stały punkt kalendarza zajęć. – Jestem na tej strzelnicy co roku od kilkunastu lat, także strzelam bardzo systematycznie – mówił wójt gminy Wizna, Zbigniew Sokołowski. Systematyczność wójta potwierdza punktacja końcowa. Zdobył 49 punktów przy pięciu oddanych strzałach.

W wydarzeniu nie chodziło jednak tylko o celne trafienie do tarczy. – Jako samorządowcy odpowiedzialni za obronę cywilną na swoim terenie pokazujemy, że także potrafimy strzelać, że w razie czego będziemy potrafili bronić naszej ojczyzny – wskazywał Krzysztof Kozicki, wójt gminy Piątnica. – Jest na pewno rywalizacja, chęć pokazania, zdobycia dobrego wyniku, ale przede wszystkim inicjatywa tego pikniku militarnego się liczy. Spotkania nie tylko w gronie wójtów, burmistrzów, prezydentów, ale także w gronie radnych poszczególnych samorządów – dodał wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Drużyna samorządu gminy Śniadowo, wójt gminy Wizna Zbigniew Sokołowski oraz indywidualnie w turnieju samorządowców Bogdan Kozłowski i w turnieju dziennikarzy Piotr Baczewski.

PZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *