RN
TwitterFacebook

Święto Komunikacji Miejskiej w Łomży po raz drugi [FOTO]

W Łomży przy siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, odbyło się dzisiaj po raz drugi Święto Komunikacji Miejskiej. Dla mieszkańców przygotowano szereg zabaw, konkursów i występów. O oprawę muzyczną zadbał między innymi zespół „Senior Vita” i Adam Kalinowski – uczestnik tegorocznej edycji „Idola”.

Jak przekonuje Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, to nie jest tylko święto MPK, to jest święto wszystkich, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Chcieliśmy podziękować mieszkańcom za to, że jeżdżą naszymi autobusami i zachęcić wszystkich innych, którzy jeszcze tego nie robią. Żeby za kilka, kilkanaście lat nasze łomżyńskie ulice nie były tak zatłoczone. Dzięki autobusom możemy przewieźć więcej osób niż samochody osobowe i w ten sposób możemy spowodować, że będzie jeździło mniej samochodów po mieście. Janusz Nowakowski zaznacza również, że bardzo ważny jest aspekt ekologiczny. Autobus komunikacji miejskiej emituje znacznie mniej spalin niż samochody osobowe. W niektórych dużych miastach jest dużo smogu, spalin i ludzie chodzą w maskach. Chcemy, żeby Łomża tego uniknęła, aby ta sytuacja nas nie dotyczyła – dodaje.

Mieszkańcy, którzy pojawili się dzisiaj przy siedzibie MPK na nudę nie mogli narzekać. Oprócz występów muzycznych zespołu „Senior Vita”, Adama Kalinowskiego czy zespołu „Carpe Diem” był również pokaz taneczny przygotowany przez młodzież z grupy tanecznej Studia Tańca B.K Step. Dodatkową atrakcją była również prezentacja kandydatek na Miss Komunikacji Miejskiej. Zorganizowane były również konkursy związane z łomżyńską komunikacją miejską. O catering zadbali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. Była także grochówka przygotowana przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kupiskach.

Mieszkańcy, którzy zdecydowali się wybrać na obchody Święta Komunikacji Miejskiej byli bardzo zadowoleni. Super święto, brawo. Mile można spędzić czas, pogoda dopisuje – jest extra. Samochód sprzedałam i jeżdżę autobusem – mówi mieszkanka Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *