RN
TwitterFacebook

System SMS dla mieszkańców gminy Jedwabne

Gmina Jedwabne (powiat łomżyński) wprowadziła SMS-OWY oraz MAIL-OWY system ostrzegania i informowania mieszkańców. Z opcji tej korzysta już ponad trzysta osób. Zarejestrowani mieszkańcy gminy mogą przez krótką wiadomość tekstową otrzymywać ważne informacje.

W systemie można zarejestrować się na trzy sposoby: pobrać na smartfona aplikację BLISKO, zamówić powiadomienia SMS bądź informacje na E-MAIL. Bezpłatny system powiadamiania między innymi o zagrożeniach, ale też o najciekawszych wydarzeniach. Jest to usługa czysto praktyczna. – Mamy podział na grupy tematyczne (…) powoli będziemy dołączać kolejne tematy tak, żeby nie tylko rolnicy czy przedsiębiorcy, ale też wszyscy mieszkańcy naszej gminy mieli pełną wiedzę, co się dzieje – informuje burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Mieszkańcy gminy Jedwabne będą otrzymywali informacje o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, istotnych utrudnieniach i awariach, wiadomości dotyczące gospodarki odpadami, ochrony środowiska i rolnictwa, lokalnych wydarzeń sportowych i imprez, a także ostrzeżenia wojewódzkie z RSO. – Do tej pory wysyłaliśmy do mieszkańców informację na temat organizowanych w gminie zebrań sołeckich – mówi Bogdan Iwanowski z Urzędu Miejskiego w Jedwabnem, jeden z administratorów gminnego systemu powiadamiania.

System dla użytkowników jest bezpłatny oraz spełnia warunki bezpieczeństwa wymagane przez RODO. W każdej chwili można wypisać się z wybranego wcześniej serwisu lub zupełnie wyrejestrować się z systemu.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *