TwitterFacebook

Szkolenie samorządowców z zakresu dostępu do informacji publicznej

Ponad 60 osób z trzech województw wzięło udział (19.01) w szkoleniu dla samorządowców w Urzędzie Miejskim w Łomży. Tematem był dostęp do informacji publicznej w jednostkach samorządu terytorialnego. Spotkanie było zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Nasz samorząd jest nękany różnymi wnioskami o dostęp do informacji publicznej, które nie mają nic wspólnego faktycznie z zadaniami samorządu terytorialnego. Nasze spotkanie służyło temu, żeby przypomnieć i przedstawić możliwości prawne jakie ma samorząd w tym zakresie. Że nie jest skazany na bycie chłopcem do bicia i nie zawsze musi poddawać się temu, co w tych wnioskach jest – mówi Marcin Adamczyk z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, który prowadził szkolenie.

Zadaniem instytutu jest wspieranie samorządów. Realizujemy to wsparcie przede wszystkim w sposób bezpośredni czyli przez szkolenia. Jeździmy tak naprawdę po całej Polsce. Warto także odwiedzać naszą stronę internetową, bo tam są bieżące informacje. Oprócz szkoleń realizujemy konferencje, tworzymy ekspertyzy, analizy, badania i opinie – mówi Michał Trzoska.

Zastępca burmistrza Wysokiego Mazowieckiego, Ewa Konarzewska przyznaje, że takie szkolenia są samorządowcom bardzo potrzebne. Jest to bardzo trafiony pomysł. Chwała i ukłon w kierunku Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. W związku z tym, że zmieniają się bardzo często przepisy, to samorządowcy chcąc być na bieżąco. Chętnie uczestniczą w różnego typu szkoleniach. Wiedzy nigdy dosyć.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *