RN
TwitterFacebook

“Takie wydarzenia są potrzebne!” Piknik i Koncert Patriotyczny w Łomży

Było uwielbienie Boga, promowanie miłości do Ojczyzny, oraz zachęta do obrony  życia poczętego i włączenie się w duchową adopcję dziecka poczętego. Podczas niedzielnego (22.07) Pikniku i Koncertu Patriotycznego w Łomży wystąpili znani wykonawcy, dla których miłość do Boga, drugiego człowieka i  ojczyzny to priorytety.

Swoim świadectwem życia podzielił się świadek Jezusa Chrystusa Piotr Kowalczyk raper i producent muzyczny znany pod pseudonimem Tau. Przez wiele lat uwikłany był w nałogi i okultyzm, kiedy się nawrócił zaczął tworzyć muzykę promującą życie, miłość, wiarę. – Wszystko, co wynika z mojej formacji duchowej ma później odzwierciedlenie w tekstach, każdy rok przynosi nową płytę, a każda płyta jest zbiorem, taką esencją moich doświadczeń. Zazwyczaj bardzo dużo się dzieje, prowadzę intensywne życie. Mojej muzyki słuchają osoby, które przychodzą później do mnie i przynoszą piękne świadectwa nawrócenia i tego, że Duch św. działa w tej muzyce. Jednym z nich jest chłopak, który pod wpływem mojego utworu nie popełnił samobójstwa i poszedł 1300 km. do Medjugorje, teraz piszę książki i jeździ po całej Polsce – mówi Piotr Kowalczyk.

Tau zapytany o jego diametralną zmianę z człowieka uzależnionego od narkotyków, nieszczęśliwego, pełnego nienawiści do innych ludzi, w człowieka szczęśliwego, spełnionego i niosącego innym nadzieję oraz głoszącego Jezusa, odpowiada, że przede wszystkim trzeba chcieć zmiany. – Jeśli człowiek nie ma pragnienia żeby cokolwiek zmienić, to Bóg nie może nic uczynić, ponieważ daję nam wolną wolę, więc w tej wolności człowiek musi podjąć decyzję. Zazwyczaj największe zwroty i powroty do Pana Boga, to są momenty kryzysu i wtedy jak nisko upadamy, sięgamy dna, wówczas zwracamy się do Pana Boga i to jest piękne, bo Bóg wtedy przychodzi z pomocą – mówi Tau. 

Piotr Kowalczyk w rozmowie z Radiem Nadzieja, podkreślił, że jego największą i pierwszą misją jest bycie mężem i ojcem. – Jestem zwykłym gościem, który każdego dnia mam za zadanie kochać swoją żonę, pocałować ją, przytulić, zadbać o nią, odrobić z dzieckiem lekcję i skosić trawnik – dodaje raper.

Niedzielne wydarzenie na muszli koncertowej, było doskonałą okazją do promowania życia poczętego i uświadamiania jak wielkim złem jest aborcja. Wszyscy, którym leży na sercu dobro dzieci zagrożonych aborcją mogli włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego – czyli 9 miesięczną modlitwę, mającą na celu ochronę przez zabiciem poczętego dziecka. Osoby podejmujące tę modlitwę, same doświadczyły wiele łask od Boga. – Są świadectwa małżeństw, które miały problem z zajściem w ciąże, a podejmując duchową adopcję, przede wszystkim modliły się o uratowanie tego dziecka przed zabiciem, ale także same zostały uzdrowione i obdarzone potomstwem – mówi Kacper Łaskarzewski reprezentujący Fundację Małych Stópek.

– Żyjemy w cywilizacji śmierci i naszym obowiązkiem jest bronić życie, bo ono jest święte i jest darem od Boga – dodał Kacper Łaskarzewski. 

Wartości patriotyzmu poprzez swoją muzykę promował m.in zespół Basti, oraz lokalna wokalista 5tka.

Zdaniem uczestników pikniku, takie wydarzenia w Łomży są bardzo potrzebne. – Ja bardzo się cieszę, że takie wydarzenie zostało zorganizowane, w końcu coś innego niż te disco polo, w końcu muzyka z bardzo konkretnym, dobrym, wartościowym przesłaniem.

– Jesteśmy narodem katolickim, takie wartości jak Bóg, jak Ojczyzna są wpisane w naszą tradycję, w nasze serca, trzeba to pokazywać. Jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy Polakami, kochamy Polskę i chcemy o nią walczyć, żeby nie stało się to, co na zachodzie Europy, gdzie te kraje poprzez odejście od wartości chrześcijańskich od Boga zatracają się i ich dalszy los jest bardzo nie pewny.

Piknik i Koncert Patriotyczny został zorganizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, jego organizator i pomysłodawca Tomasz Chojnicki – koordynator Obozu Narodowo Radykalnego oddział w Łomży, nie wyklucza zorganizowania go również za rok.

AM

1 komentarz

  1. Jan Odpowiedz

    Ilość atrakcji dla maluchów i ogólna atmosfera – coś pięknego! W końcu Łomża dała świadectwo, że można się bawić kulturalnie bez alkoholu 🙂
    Dobrze, że pogoda dopisała 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + fourteen =