RN
TwitterFacebook

Teatr Lalki i Aktora z Łomży zaprezentuje się na festiwalu w Riazaniu

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora znowu wyrusza w świat. Już 17 września zaprezentuje swój spektakl “Karius i Baktus” na festiwalu “Ryazanskie Smotriny”.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Ryazanskie Smotriny” to wydarzenie, którego początki sięgają 1989 roku. Jest jednym z najbardziej popularnych i ulubionych festiwali wśród lalkarzy i widzów z całej Rosji, a także z zagranicy. To wyjątkowy warsztat twórczy, który jest niezbędny do rozwoju zawodowego krytyków sztuki, reporterów, reżyserów i artystów, nauczycieli oraz uczniów szkół teatralnych. Program festiwalu znany jest natomiast z różnorodności i szerokiej gamy tematów, gatunków oraz technik artystycznych.

“Karius i Baktus” to historia pary tajemniczych osobników żyjących w buzi chłopca o imieniu Marek, który poprzez swoje niechlujstwo dostarcza im nieprzebranych ilości smakołyków, których nadmiar połączony z brakiem higieny doprowadza w końcu do bólu zębów. Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazuje najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena. Reżyserem przedstawienia jest Jarosław Antoniuk, autorem scenografii Przemysław F. Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.

TLiA w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + six =