RN
TwitterFacebook

Telewizyjne „Ziarno” po łomżyńsku!

Łomża będzie bohaterem popularnego programu „Ziarno”. W te wakacje nagrywane są odcinki wakacyjne na terenie województwa podlaskiego. Jeden z programów nagrywany był dzisiaj (09.08) w mieście nad Narwią.

Na terenie województwa podlaskiego w ramach wakacyjnego cyklu programu „Ziarno na wakacje”, nagrywanych jest 11 odcinków. – Oczywiście chcemy pokazywać walory Podlasia. Chcemy pokazywać piękne miejsca, dlatego też nie mogliśmy nie trafić do Łomży – mówi Ksiądz Andrzej Dębski. – Pokażemy jak żyje Łomża, czym żyje Łomża. Będziemy między innymi w Muzeum Diecezjalnym, pokażemy Grupę Ratowniczą Nadzieja.

Bohaterom programu Łomża się podoba. Zwracają uwagę na łomżyńskie zabytki oraz dużo zieleni. – Najbardziej podoba mi się to, że jest tutaj zieleń, że jest tyle kwiatków, tyle parków – to jest fajne – opowiada Lena z Warszawy, która przyznaje, że w stolicy tej zieleni brakuje. – Łomża jest bardzo ciekawa, bo są tutaj zabytki, które przypominają nam o pięknej historii miasta – przekonuje Emilka. Uczestnicy programu dostali od miasta pamiątkowe dukaty z okazji 600-lecia Łomży.

Odcinek poświęcony Łomży będzie emitowany 9 września o godzinie 9:10 w TVP 1.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. kibol Odpowiedz

    Wypadałoby żeby ksiądz posiadał podstawową wiedzę na temat regionu w którym przebywa/kręci o nim odcinek. Łomża TO NIE PODLASIE. I nie chodzi tu o zacietrzewienie, jakieś lokalne nacjonalizmy tylko o fakty. Łomża leżała i leży na Mazowszu, nikt jej nie przeniósł na mapie…administracyjnie województwo jest Podlaskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *