RN
TwitterFacebook

TLiA w Łomży będzie świętował 30-lecie [FOTO]

Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodzi w tym roku jubileusz trzydziestolecia istnienia, na przestrzeni tych lat zrealizował 70 premier. W program uroczystości jubileuszowych wpisuje się premiera spektaklu “Proces” na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki w reżyserii Jarosława Antoniuka.

Próby do spektaklu “Proces” inaugurującego 30 sezon artystyczny, trwały od 21 sierpni, jest to powieść która zapisała się w historii literatury jako metafora totalitaryzmu i jako opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie.

Ten spektakl jest przede wszystkim o człowieku, o jego kondycji, o człowieku, który nie potrafi być do końca reformowalnym. Ten spektakl będzie z pewnością intrygował publiczność dorosłą, jak też młodych ludzi, którzy mam nadzieję będą przychodzić do naszego teatru i oglądać to przedstawienie – przekonywał dyrektor Antoniuk.

W rozpoczynającym się sezonie artystycznym oprócz spektakli skierowanych do publiczności dorosłej nie zabraknie tych dla najmłodszych. Jak zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor Jarosław Antoniuk, m.in w marcu odbędzie się premiera spektaklu “Pipi” Astrid Lindgren. Rozpoczynający się sezon artystyczny to nie tylko ciekawe propozycje repertuarowe, ale także corocznie organizowany Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, w tym roku zaplanowany na początek czerwca. Przed łomżyńskim teatrem spory pracy, w planach są również projekty artystyczne, chociażby te związane ze spektaklem “Pasja”.

Uroczystości jubileuszowe 30-lecia Teatru Lalki i Aktora w Łomży potrwają przez 3 dni. Rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 17.00 wernisażem wystawy “Sztuka Wyobraźni” w Galerii pod Arkadami. Wystawa będzie prezentowała m.in lalki, scenografię, zdjęcia jak też inne zbiory archiwalne łomżyńskiego teatru. W sobotę natomiast o godz. 18.00 odbędzie się premiera spektaklu “Proces” Uroczystości jubileuszowe zakończy recital Tamary Kalinowskiej,który odbędzie się w niedzielę w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godz. 17.00.

AM/TLiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 7 =