RN
TwitterFacebook

„To dobra decyzja”. Komentarze członków PiS do rekomendacji w sprawie obsadzenia zarządu województwa

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości wydał w czwartek (15.11) rekomendację w sprawie obsadzenia stanowisk w zarządzie województwa podlaskiego. PiS widzi na fotelu marszałka Artura Kosickiego z Białegostoku. Funkcje wicemarszałków komitet rekomenduje Markowi Olbrysiowi z Łomży i Romualdowi Łanczkowskiemu z Suwałk. Komitet partii uważa, że członkami zarządu powinni zostać Marcin Sekściński z Kolna oraz Jakub Fic z Siemiatycz. Pytaliśmy członków PiS o komentarz do wyboru komitetu politycznego partii.

Poseł Bernadeta Krynicka uważa, że wybór takiego składu zarządu województwa podlaskiego jest dobrą decyzją. – Myślę, że ci ludzie się sprawdzą na tych stanowiskach i w końcu całe województwo w tym przede wszystkim ziemia łomżyńska zyska i te pieniądze, które były zagrożone zwrotem do unii, zostaną w województwie podlaskim wykorzystane. Ta ekipa, która została wskazana przez komitet polityczny na pewno sobie poradzi i pokażemy jak powinien wyglądać marszałek z całym zarządem i jak wygląda prawidłowe wykorzystywanie środków unijnych. Ja jestem z tej decyzji jak najbardziej zadowolona – mówi poseł Bernadeta Krynicka.

Z pozytywnym nastawieniem do tej rekomendacji podchodzi także poseł Kazimierz Gwiazdowski, który twierdzi, że komitet podjął właściwą decyzję patrząc na województwo podlaskie gdzie Białystok jest największym miastem, a później jest Łomża i Suwałki skąd będą wicemarszałkowie. Takie rozwiązanie według posła ma być potwierdzeniem tego, że partia myśli o zrównoważonym rozwoju województwa. – Wszystkie strony będą miały swój udział w wspólnym zarządzaniu województwem podlaskim. Wróży to dobrze na przyszłość,że środki z unii europejskiej będą sprawiedliwie dzielone na wszystkie części naszego województwa.

W kuluarach mówiło się, że walka o fotel marszałka województwa podlaskiego rozstrzygnie się między Arturem Kosickim z Białegostoku, a Markiem Olbrysiem z Łomży. Komitety polityczny partii zarekomendował jednak tego pierwszego, który tydzień temu na zarządzie wojewódzkim partii jako kandydat na marszałka nie uzyskał wystarczającego poparcia pozostałych członków zarządu. – Na razie to jest tylko rekomendacja. Co tu mogę komentować. Ja jestem od wielu lat członkiem PiS-u, z tym się utożsamiam. Taka jest decyzja władz i trzeba się z nią zgodzić – mówi Marek Olbryś.

Jednak o tym, kto ostatecznie zasiądzie w zarządzie województwa podlaskiego zdecydują radni podczas najbliższej sesji sejmiku. – Myślę, że radni uszanują decyzję komitetu politycznego, bo wszyscy startowali z list Prawa i Sprawiedliwości i dzięki temu zostali radnymi sejmiku województwa podlaskiego. Myślę, że radni sobie zdają z tego sprawę i powinni po prostu uszanować wolę naszego komitetu rady politycznej, która podjęła taką decyzję. Myślę, że się temu podporządkują – przekonuje Kazimierz Gwiazdowski.

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 mandatów do sejmiku co oznacza, że będzie miało w radzie większość.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *