RN
TwitterFacebook

Torby medyczne dla jednostek OSP [FOTO]

Ochotnicze Straże Pożarne z Nowogrodu, Jednaczewa, Wizny oraz Jeleniewa w powiecie suwalskim otrzymały torby medyczne R1. Torby były nagrodą za udział w konkursie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs polegał na nagraniu filmu promującego bezpieczną zabawę i pracę na wsi podczas wakacji.

Jak mówił dyrektor podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, Wiesław Grzymała polska wieś ciągle się rozwija i coraz częściej pracę ludzką zastępują maszyny. Jednak zaznaczył, iż niebezpieczeństwo związane z pracami rolnymi wciąż jest duże: Nasz konkurs miał zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na wsi, na niebezpieczeństwa jakie się wiążą z pracami w polu i żeby trafić do świadomości zarówno opiekunów jak i dzieci, aby ta praca była bezpieczna.

Torby R1 są podstawowym wyposażeniem jednostek ratunkowych. W torbie znalazły się bandaże, rękawiczki, maski tlenowe, cała aparatura tlenowa, płyn dezynfekujący, latarka, młotek do wybijania szyb w samochodzie, nożyce do obcinania pasów w samochodzie, kołnierze na szyję i rurki do intubowania.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie przez zespół jury została wytypowana do wzięcia udziału w konkursie krajowym. Zajęli w nim wysokie drugie miejsce.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *