RN
TwitterFacebook

Trwa Invest in Łomża 2019. Witold Karczewski: Czas już na Łomżę [FOTO]

W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży trwa konferencja biznesowa “Invest in Łomża”, mająca zachęcić do inwestowania w mieście. Temu tematowi poświęcona była jedna z moderowanych debat.

Ta konferencja ma pokazać, że Łomża to jest potencjalne miejsce do inwestycji. Przy inwestycjach trzeba być ostrożnym, nie powstają one z dnia na dzień. Trzeba być cierpliwym, ale też jeździć bardzo dużo po świecie i szukać tych inwestorówmówi Witold Karczewski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Dodawał, że obecność 30 radców handlowych z zagranicy to dobra okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy. Zauważał, że Łomża jest coraz lepszym miejscem do inwestycji, które ma 200 ha uzbrojonej powierzchni, strefę Podstrefy Suwalskiej. – Trzeba tylko tego inwestora przyciągnąć. Czas już na Łomżę.

Inni uczestniczy debaty zwracali także uwagę na to, że tereny pod inwestycje muszą być kompletne. Istotny jest też rozwój inwestycji drogowych, które przyciągają dużych graczy. – Tak się stało w Rzeszowie po wybudowaniu autostrady A4. Tutaj mamy drogę S8 i Via Balticę, która niedługo powstanie, więc mamy nadzieję, że inwestorzy pójdą za naszymi radami i zainteresują się tymi terenamiwyjaśnia Marcin Fabianowicz, Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Konferencja “Invest in Łomża” potrwa do godziny 15. W drugiej części zaprezentowany zostanie potencjał inwestycyjny miasta oraz odbędą się, krótkie prezentacje lokalnych firm.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 4 =