RN
TwitterFacebook

Uczniowie z SP2 nagrodzeni w konkursie “Mój szkolny kolega z misji”

Pod koniec maja w gachu Sejmu RP w Warszawie odbyło się spotkanie uczestników i laureatów XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, którzy licznie przybyli wraz z rodzicami, nauczycielami i katechetami. Podczas uroczystości wręczono nagrody konkursowe w różnych kategoriach. Wśród laureatów konkursu byli także uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

W klasach I – III w kategorii literackiej II miejsce zajęła Natalia Ostrowska (IIB), a w klasach IV – VII również kategorii literackiej II miejsce zdobyła Klaudia Kurpiewska (VIIB). W kategorii plastycznej na II miejscu uplasowała się Laura Rogowska (IVA).

Działalność charytatywna również jest mocną stroną SP2 w Łomży. Koło misyjne z „dwójki”, którego opiekunem jest s. Małgorzata Szyszka, zebrało drugą pod względem wielkości kwotę przeznaczoną na misje i tym samym znalazło się na II stopniu podium. W ramach tej kategorii konkursu wszyscy uczestnicy (koła misyjne) zebrali 52 661,87 zł na remont i wyposażenie przedszkola prowadzonego przez polskie siostry w Rezegat k. Armat w Egipcie.

W kategorii dla nauczycieli, dotyczącej napisania scenariusza lekcji, I miejsce zajęła pani Bożena Danowska – wicedyrektor łomżyńskiej „dwójki”. Napisała scenariusz lekcji informatyki dla klasy IV, uznany za najlepszy ze wszystkich, które wpłynęły na konkurs.

Sukcesy SP2 w Łomży są znaczące z uwagi na ilość szkół i uczestników biorących udział w konkursie. W XVII edycji konkursu wzięło udział 380 szkół podstawowych i gimnazjów (184 szkoły podstawowe w grupie wiekowej klas I-III; 140 szkół w grupie klas IV-VI; 62 szkoły w klasach VII-VIII oraz gimnazjum.

JS/SP2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − three =