RN
TwitterFacebook

Via Baltica. Kolejny ZRID na fragment S61 wydany

Zgodnie z zapowiedziami Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na fragment Via Baltica. Tym razem chodzi o odcinek między Stawiskami a Szczuczynem. 

ZRID został podpisany dzisiaj (30.08.) przed godziną 10 w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma on rygor natychmiastowej wykonalności, co znaczy, że prace na 18-kilometrowym odcinku planowanej Via Baltica mogą się rozpocząć. Fragment połączy ze sobą istniejące już obwodnice Stawisk i Szczuczyna.

W ramach prac przewiduje się:

  1. budowę dodatkowej jezdni (lewej) na obwodnicy Stawisk na parametrach jezdni ekspresowej na odcinku od km 180+090 do km 181+691 o nawierzchni z betonu cementowego i łącznej długości L= 1,601 km – z wyłączeniem węzła „Stawiski”,
  2. przebudowę istniejącej jezdni (docelowo prawej) na obwodnicy Stawisk do przekroju jezdni ekspresowej na odcinku od km 180+410 do km 181+331 o nawierzchni z betonu asfaltowego i łącznej długości L= 0,921 km wraz z dowiązaniem do istniejącego pasa awaryjnego na obwodnicy Stawisk,
  3. przebudowę istniejącej jezdni (docelowo prawej) na obwodnicy Stawisk do przekroju jezdni ekspresowej na odcinku od km 181+331 do km 181+691 o nawierzchni z betonu asfaltowego i łącznej długości L= 0,360 km wraz z likwidacją skrzyżowania SK2,
  4. budowę drogi ekspresowej o przekroju 2×2 na odcinku o nawierzchni z betonu cementowego i łącznej długości L=16,401 km.

Wartość inwestycji to ponad 342 mln złotych. Planowana data oddania do użytku to 31 sierpnia 2020 roku.

S61 w realizacji, choć na różnych etapach

Kierowcy korzystają już z dwóch odcinków przyszłej S61, tworzących ciąg od Raczek do końca obwodnicy Suwałk. W realizacji jest jedenaście kolejnych odcinków. Roboty budowlane prowadzone są na drugiej nitce obwodnicy Szczuczyna i na odcinku od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydano już dla odcinka Suwałki – Budzisko (24,5 km), na realizację którego został niedawno ogłoszony przetarg.

Wojewoda Podlaski prowadzi procedurę zmierzającą do wydania decyzji ZRID dla kolejnych czterech odcinków drogi S61:

Łomża Południe – Łomża Zachód – długość ok. 7,2 km,

Łomża Zachód – Kolno – długość ok. 12,9 km,

Kolno – Stawiski – długość ok. 16,4 km,

Ponowna procedura przetargowa odbywa się natomiast na odcinku Podborze – Śniadowo (długość ok. 19,5 km). Zwycięska firma będzie musiała m.in. przygotować wniosek i uzyskać decyzję ZRID.

Procedura ZRID trwa też dla trzech fragmentów znajdujących się w województwie warmińsko-mazurskim. Chodzi o odcinki:

Szczuczyn – Ełk Południe – długość ok. 23,3 km,

Ełk Południe – Wysokie – długość ok. 22,9 km,

Wysokie – Raczki – długość ok. 20,2 km.

pg

1 komentarz

  1. Erazmus Odpowiedz

    Wreszcie! Czekamy teraz na sąsiedni odcinek od Stawisk do Kisielnicy [węzeł Kolno].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × two =