RN
TwitterFacebook

Via Baltica: Utrudnienia dla mieszkańców Szczuczyna – dwa tymczasowe zjazdy z DK61 zostaną zamknięte

Tymczasowe zjazdy z okolic Szczuczyna na drogę krajową 61 w okolicy Sokół i Danowa niebawem przestaną funkcjonować. Do czasu zakończenia prac przy budowie drogi ekspresowej S61, czyli przez ponad dwa lata, jedynym wyjazdem i zjazdem z DK61 pozostanie węzeł na drodze krajowej 58, tj. wyjazd w kierunku Pisza.

O zmianach drogowych wokół Szczuczyna poinformował burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński.

To była kwestia czasu. Obecnie pracujemy nad przygotowaniem tymczasowego przejazdu dla pojazdów i maszyn rolniczych z Konieck Małych, Konieck Rostroszewa, Obrytek i Zofijówki do Szczuczyna. Dojazd ten wykluczy konieczność wjeżdżania np. ciągnikiem rolniczym na dwujezdniową obwodnicę w celu zatankowania pojazdu w Szczuczynie – wyjaśnia włodarz. 

Na fragmencie Via Baltica wokół Szczuczyna dużo się dzieje – powstaje druga część obwodnicy miasta, która ma zostać udostępniona kierowcom wiosną tego roku. W budowie jest też fragment drogi ekspresowej między Szczuczynem a Stawiskami. Budowlańcy czekają też na wydanie ZRIDU na budowę fragmentu Szczuczyn – Ełk Południe.

Według ostatnich informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad cała inwestycja, od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Stawiski, Szczuczyn, Ełk, Suwałki aż do Budziska, ma być gotowa w III kwartale 2023 roku. Łączna długość przyszłej S61 to prawie 210 km.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 3 =