TwitterFacebook

VIII Łomżyński Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych [FOTO]

Blisko stu uczestników wzięło udział w piątkowym wydarzeniu na stadionie miejskim w Łomży. To w ramach mitingu lekkoatletycznego osób niepełnosprawnych, który od sześciu lat wpisuje się w kalendarz Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich „Ja i Ty”.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”. Celem jest popularyzacja lekkiej atletyki osób dotkniętych niepełnosprawnością, integracja oraz przedstawienie społeczeństwu możliwości uzyskiwania przez osoby niepełnosprawne wysokiego poziomu sprawności fizycznej i osiągania znaczących wyników sportowych. Udział w zawodach wzięli uczniowie i absolwenci dotknięci niepełnosprawnością, zgłoszeni przez szkoły i stowarzyszenia z powiatu łomżyńskiego, a także goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolo-Wychowawczego z Ostrołęki.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal i rzucie piłeczka palantową. Ta ostatnia konkurencja tradycyjnie cieszyła się największym zainteresowaniem wśród zawodników i zawodniczek.

mk/mosir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *