RN
TwitterFacebook

Waldemar Kraska: Rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych

Od kilku dni trwają intensywne prace nad przywróceniem do normalnej pracy części szpitali jednoimiennych. Podlascy politycy zabiegają o to, aby to właśnie Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zaczął przyjmować wszystkich pacjentów. Ministerstwo Zdrowia nie mówi nie – tak wynika z odpowiedzi na pismo posła Lecha Kołakowskiego. 

– Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Zdrowia prowadzi bieżącą analizę sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym zakresie na Podlasiu, w porównaniu z innymi regionami kraju, jest obecnie dobra. Dlatego rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych w zakresie działań statutowych szpitala sprzed epidemii. Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce –  pisze wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Przypomnijmy, że minister Łukasz Szumowski wczoraj (18.05.) zapowiedział, że część szpitali z sieci szpitali jednoimiennych będzie mogła wrócić do normalnej pracy od 1 czerwca br. Decyzje, dotyczące poszczególnych placówek mają zapaść w środę (20.05.). Jak informował Szumowski, na ten dzień zaplanowane jest spotkanie z wojewodami, którzy mają zaproponować, które szpitale wrócą do normalnej pracy.

Podlascy politycy zabiegają o to, żeby to właśnie Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przestał być szpitalem zakaźnym. W minionym tygodniu spotkali się z wiceministrem Waldemarem Kraską. Spotkanie zbiegło się w czasie z pismem, które wystosował poseł Lech Antoni Kołakowski, w którym wnioskował o zdjęcie łomżyńskiego szpitala z listy szpitali jednoimiennych. Poniżej odpowiedź wiceministra Waldemara Kraski na pismo:

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 17 =