RN
TwitterFacebook

Walentynkowy autobus w Łomży [FOTO]

Z okazji dzisiejszego dnia zakochanych po raz pierwszy w Łomży kursuje walentynkowy autobus, wypełniony sercami ze złotymi myślami. Pojazd jeździ na linii numer 10 od godziny 5:05 do 21:50. Stowarzyszenie Ludzie Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”, klub „Carpe Diem” oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w godzinach od 11 do 13 i od 15:30 do 17 starali się zapewnić mieszkańcom liryczny i słodki nastrój.

Mieszkańcy korzystający tego dnia z autobusu o numerze bocznym „212”, mogli usłyszeć poezje o tematyce miłosnej. Jeden wiersz przeczytał nawet prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, mianowicie „Hymn o miłości” św. Pawła. Słodycze i własnoręcznie wykonane serduszka rozdawali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie sami je wykonali i próbują rozdać je pasażerom, aby umilić to święto. Mamy też słodkie lizaki w kształcie serduszka i cukierki – mówi Lucyna Antecka, nauczycielka szkoły.

Zakochani mogą sobie zrobić zdjęcie na tle przygotowanej tapety, która przedstawiała plażę z palmami. Przygotowane są także specjalne miejsca dla „jeszcze niezakochanych”, aby ułatwić im znalezienie „drugiej połówki”. W tym celu je zrobiliśmy, żeby ktoś, kto jest nieśmiały miał szansę skorzystać. Zawsze autobusy były takim miejscem, gdzie ludzie się poznają więc czemu tego nie wykorzystać przy okazji walentynek? – przekonuje Halina Pawelczyk z MPK.

Jest to bardzo miły dzień. Autobus jest świetny, ciekawy. Myślę, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa – mówiła jedna z pasażerek.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży proponowało również posiadaczom biletów miesięcznych, składanie życzeń walentynkowych i wysyłanie je do biura MPK. Te będą wyświetlane w autobusach do 21 lutego.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *