RN
TwitterFacebook

Warsztaty „Parasol” w Łomży [FOTO]

Do jutra w Łomży potrwają warsztaty „Parasol”. Jest to spotkanie poświęcone współpracy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 13. Batalionu Lekkiej Piechoty z ekspertami, służbami czy instytucjami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe na terenie Łomży i powiatów: łomżyńskiego, grajewskiego, zambrowskiego i kolneńskiego.

Na Placu Niepodległości w Łomży żołnierze rozstawili wojskowy sprzęt, który jest w ich dyspozycji. Mieszkańcy mogli zapoznać się z jego przeznaczeniem oraz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu jednostek. Celem warsztatów jest pokazanie możliwości i nawiązywanie kontaktów z osobami, z którymi żołnierze mogą współpracować w sytuacjach kryzysowych.

Jest to drugie tego typu spotkanie w województwie podlaskim. Pierwsze było w Białymstoku. Kolejne zaplanowano w przyszłym tygodniu w Suwałkach, a pod koniec miesiąca w Bielsku Podlaskim. – Jest to po to, żeby wszystkie bataliony, władze i instytucje miały możliwość zapoznania się z naszymi możliwościami. Nasze siły są włączone do systemu zarządzania kryzysowego Ministerstw Obrony Narodowej, więc jesteśmy w ciągłej gotowości – mówi por. Łukasz Wilczewski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jutro od godziny 8:30 rozpocznie się część specjalistyczna warsztatów. Poświęcona będzie symulacji konkretnej sytuacji zagrożenia powodziowego.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *