RN
TwitterFacebook

Wicemarszałek Marek Olbryś: To dobra decyzja

To dobra decyzja – mówi wicemarszałek województwa podlaskiego i pierwszy zastępca marszałka Marek Olbryś o wycofaniu przez Artura Kosickiego rezygnacji z pełnienia funkcji marszałka. Niejasności zostały wyjaśnione, wracamy do pracy.

Przypomnijmy, dzierżący mandat radnego wojewódzkiego i jednocześnie sprawujący funkcję marszałka województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Artur Kosicki, we wtorek złożył rezygnację z pełnienia funkcji marszałka. Rezygnacja odbiła się szerokim echem nie tylko w województwie, ale także na szczeblach centralnych. Sam Artur Kosicki odbył przez ostatnie dwa dni szereg spotkań, w tym rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Artur Kosicki nie ukrywał na dzisiejszej konferencji prasowej, na której poinformował o wycofaniu rezygnacji, że to w dużej mierze zapewnienie ze strony Jarosława Kaczyńskiego o wsparciu z jego strony, wpłynęło na zmianę decyzji.

To stabilizuje sytuację gospodarczą i polityczną w naszym województwie. Wszystko się wyjaśniło, pracujemy nadal, jest wszystko pod kontrolą – komentuje decyzję o wycofaniu rezygnacji wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

W tej sytuacji rodzi się pytanie czy wycofanie rezygnacji może być skuteczne. Tuż po tym jak rezygnacja wpłynęła na biurko przewodniczącego sejmiku Karola Pileckiego, ten przekonywał, że nie ma już od niej odwrotu. Sprawą zajmują się teraz prawnicy, a najbliższa sesja sejmiku planowana jest na 18 lutego. Zdaniem Marka Olbrysia wycofanie powinno być uznane jako skuteczne.

Będzie sesja, będziemy rozmawiać czy to będzie ponowne głosowanie czy nie będzie. Naszym zdaniem nie trzeba nic w tym temacie robić, zostało cofnięte wypowiedzenie (…) będziemy dalej działać w tym samym składzie zarządu – mówi Marek Olbryś.

Skład zarządu województwa podlaskiego to marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło oraz członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × four =