RN
TwitterFacebook

Wicepremier Beata Szydło z wizytą w Łomży [FOTO]

Jest to moment, który dla każdego z nas powinien być mocno refleksyjny i ważny, bo wybieramy tych ludzi, którzy przez kolejne 5 lat będą w naszym imieniu działali na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn – mówiła dziś (11.10) na Starym Rynku wicepremier Beata Szydło do mieszkańców Łomży. Była szefowa rządu przyjechała do miasta nad Narwią, aby wesprzeć łomżyńskich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości startujących w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wicepremier podkreśliła, że nadchodzące wybory są niezwykle istotne, ponieważ będą decydować o przyszłości kraju. – Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu. Rząd przygotował bardzo wiele programów i projektów, które są kierowane do samorządów. Potrzebujemy w samorządzie partnera. Tych ludzi, którzy będą chcieli korzystać z tych programów, którzy będą chcieli aplikować do różnych projektów społecznych, infrastrukturalnych i inwestycyjnych, które będą później realizowane tutaj w Łomży, w waszym powiecie, w waszym województwie.

Była szefowa rządu stwierdziła również, że ostatnie lata były dla Łomży czasem kiedy udało się wiele zrealizować. – Zostały zaaplikowane środki na projekty społeczne, ale także ważne projekty inwestycyjne. Beata Szydło podała tutaj przykład trasy Via Baltica, na której wybudowanie ostatniego odcinka w tym regionie została podpisana dzisiaj umowa oraz przypominiała o deklaracji ze strony rządu w sprawie budowy linii kolejowej, która będzie przechodzić przez Łomżę. – Myślę, że dla Łomży będzie to naprawdę dobry czas, ale żeby ten czas w pełni wykorzystać, muszą być ludzie, którzy będą chcieli współpracować – mówiła była premier.

Najlepszym kandydatem na urząd prezydenta Łomży według wicepremier Beaty Szydło i władz Prawa i Sprawiedliwości jest Agnieszka Muzyk. Była szefowa rządu poprosiła mieszkańców Łomży o głos i zaufanie dla kandydatki PiS. – Dużo dobrego zrobiła w tym mieście. Ma bardzo wiele pomysłów i projektów, które chce zrealizować. Mówi o rzeczach, na których się zna i które wie jak zrealizować, ponieważ ma ogromne doświadczenie i jest osobą niezwykle energiczną.

Agnieszka Muzyk przyznała, że gdyby nie dobra współpraca z rządem, to w Łomży nie udałoby się zrealizować wielu inwestycji, jak na przykład Hali Kultury. – Wiem, że mogę liczyć na kontynuacje tej niesamowicie dobrej współpracy. Tylko dobra współpraca samorządu z rządem gwarantuje rozwój naszego miasta. Serce regionu, silna Łomża to mój cel, który jestem przekonana, że osiągnę wspólnie z naszymi kandydatami do rady miasta – mówiła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta.

Bartosz Swięciński

3 komentarzy

  1. Alina Odpowiedz

    PANI BEATO, W DNIU DZISIEJSZYM STRACIŁAM DO PANI SZACUNEK. SZKODA.

  2. Trebor Odpowiedz

    I masztu nie wykopali??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *