RN
TwitterFacebook

Wicepremier Gliński w Łomży: Dzięki wspólnej pracy z samorządem tak wiele projektów jest realizowane [FOTO/VIDEO]

Dzisiaj Łomżę odwiedził wicepremier Piotr Gliński. Wizytował on Halę Kultury, wykopaliska na Starym Rynku i Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego.

– Hala Kultury to prawie 10 mln wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków unijnych. Mamy tutaj halę, która pełniła funkcję targowe, a teraz będzie pełnić funkcje kulturowe. Inwestycje kulturalne to koło zamachowe rozwoju gospodarczego. Tutaj młodzież będzie się rozwijaćmówił wicepremier Piotr Gliński i przypominał, że to nie jedyna instytucja wspierana przez ministerstwo w Łomży. – Realizujemy 85 projektów inwestycyjnych w całej Polsce. Wspieramy także instytucje regionalne jak tutaj Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego. Tam remontujemy nową salę koncertową. To ważne by jakość tego miejsca była najlepsza.

Wicepremier Gliński przyglądał się również prowadzonym na Starym Rynku pracom archeologicznym, które poprzedzają rewitalizację tego miejsca:

– To dzięki wspólnej pracy z samorządem tak wiele projektów jest realizowane. Cieszę się bardzo, że odkryto tutaj wykopaliska archeologiczne z XVI w. Zadbamy o to wspólnie by były wyeksponowane. Są atrakcyjne, ciekawe, mówią bardzo dużo o naszej tożsamości – podkreślał. 

Na koniec swojej wizyty w Łomży wiceszef rządu złożył kwiaty pod pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego i odwiedził katedrę łomżyńską. 

Wicepremier odwiedził też Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, gdzie ministerstwo wspiera prace konserwatorskie:

oprac. pg/fot. BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *