RN
TwitterFacebook

Wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński: To jest efekt wysiłków wielu osób i szerokich konsultacji. Ja się bardzo cieszę z tej decyzji [AUDIO]

Od czerwca do normalnej pracy wróci większość oddziałów w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wszystkiego w Łomży. Zdaniem wicewojewody podlaskiego, Marcina Sekścińskiego ta decyzja to w dużej mieże pokłosie odpowiedzialnej postawy mieszkańców regionu.

– To pozwoliło na to, żeby podjąć właśnie tą decyzję. Oczywiście należy sobie zdawać sprawę, że jest to pewnego rodzaju proces, ponieważ cały czas mówimy o takim bezpiecznym powrocie łomżyńskiego szpitala do tego stanu funkcjonowania z przed wybuchu pandemii. To jest efekt wysiłków wielu osób i szerokich konsultacji, także ja się bardzo cieszę z tej decyzji – mówił Radiu Nadzieja wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński. 

Dzisiaj ogłoszono, że łomżyńska placówka jest pierwszą, która jest redukowana z listy szpitali jednoimiennych. Proces będzie odbywał się etapami:

– Będą przywracane do pracy poszczególne oddziały z wyłączeniem jednakże oddziału zakaźnego, ginekologiczno-położniczego, okulistycznego, nefrologicznego i neurologicznego. To wynika też z faktu tego, że stan pandemii nie został zdjęty. On cały czas funkcjonuje, o tym nie możemy zapominać. Wobec czego te oddziały zostaną do dyspozycji tych osób z COVIDem.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *